KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Zimowiskowe niespodzianki


 

   W tym roku ferie rozpoczynaliśmy jako ostatnia grupa 14.02.2022- 26.02.2022.  Dla chętnych dzieci z  klas I-V naszej szkoły zostało zorganizowane zimowisko. Ze  względu epidemię COVID-19  – wszystkie nasze działania zostały przygotowane w oparciu o wytyczne GIS i MEiN, i dokładnie przemyślane. Urząd Gminy Jaworze  dofinansował półkolonię , aby dzieci mogły spędzić ferie aktywnie, ciekawie, rozwijając przy tym swoje zainteresowania.

          Ferie zimowe dzieci rozpoczęły się od spotkania z policjantami. Oprócz mnóstwa pytań dotyczących bezpieczeństwa zadawanych funkcjonariuszom,  można było usiąść w radiowozie…. Radości nie było końca.

W kolejnych dniach uczestnicy korzystali z różnorakich zajęć, relaksując się spacerami po Jaworzu.

Empatii oraz bezpieczeństwa nasi milusińscy uczyli się, biorąc udział w warsztatach pt.” Bezpieczne dziecko i pies” prowadzonym przez panią z Bielskiej Szkoły dla Psa. Florka – suczka  spisała się rewelacyjnie, a dzieci wiedzą, jak zachować się w obliczu nieznajomych czworonogów.

Strzałem w dziesiątkę były warsztaty kreatywne „Zrób Misia”,  gdzie uczestnicy tworzyli przeróżne misie. I tak powstały niecodzienne przytulanki.

Kolejną przygodą dla dzieci było uczestnictwo w warsztatach sportowych z wykorzystaniem kuli bumper ball – wszystko z instruktorami z Cieszyna. Fikołki w kulach to coś,czego się z pewnością nie zapomina. 

 Wiele radości dostarczyła legomania oraz  Zimowiskowy  Turniej Sportowy z nagrodami. Było kreatywnie, zabawnie i sportowo.

      Warsztaty  o charakterze profilaktycznym  nauczyły wszystkich jak postępować w sytuacjach zagrożenia, jak dbać o siebie  oraz jak znaleźć alternatywy spędzania wolnego czasu.  

Z kolei zajęcia artystyczne przeniosły nas w świat wyobraźni plastyczno – muzycznej, gdzie każdy odnalazł coś dla siebie – i jak zawsze sprawiło to dzieciom wiele frajdy.

Cóż, zimowisko się skończyło i trzeba było wrócić do rzeczywistości.

 

Organizator zimowiska i kierownik

Marzena Grygierczyk

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole