KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Szkolne Centrum Multimedialne


Szkolne Centrum Multimedialne (SCM) powstało w 2002 roku w ramach projektu Prezydenta RP
Aleksandra Kwaśniewskiego Pracownie Internetowe dla Szkół.
Nasza biblioteka dysponuje 13-stanowiskową pracownią komputerową z dostępem do szerokopasmowego internetu oraz urządzeniem wielofunkcyjnym. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z Internetu, poszerzając swoje zainteresowania i wyszukiwać potrzebne informacje. Czytelnia stała się pracownią interdyscyplinarną, ponieważ odbywają się w niej zajęcia przedmiotowe, jak: język polski, przyroda, historia, technika, język angielski, zajęcia wyrównawcze i ogólnorozwojowe. Centrum Multimedialne służy również do realizacji zajęć komputerowych i informatyki. Zgromadzone są tutaj programy multimedialne, audiobooki, czasopisma, encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy, atlasy oraz literatura popularno-naukowa. Wszystkie zbiory dostępne są do korzystania na miejscu.
W Czytelni Multimedialnej w pierwszy piątek każdego miesiąca w godz.9.35-10.20 odbywają się też zajęcia biblioteczne przeznaczone dla świetlicy szkolnej.
W trakcie spotkań poznajemy ciekawe książki, które czytamy na głos, przeglądamy czasopisma dziecięce i młodzieżowe, uczymy się korzystać ze słowników, rozwiązujemy krzyżówki, rebusy i łamigłówki, słuchamy audiobooków i oglądamy filmy. Bezcenną pomocą jest też dotykowy monitor interaktywny, dzięki któremu mamy błyskawiczny dostęp do zasobów internetowych.
W roku szkolnym 2019/2020 odbyły się już spotkania poświęcone twórczości Juliana Tuwima, Narodowemu Świętu Niepodległości, mikołajkom i bezpiecznym feriom.
Zajęcia prowadzi p. Tomasz Zdunek

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole