KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Mała Forma Wypoczynku Zimowego


Zimowisko – półkolonia o charakterze profilaktycznym w SP1 w Jaworzu

W bieżącym roku szkolnym zimowy wypoczynek dla uczniów województwa śląskiego trwał od 29.01. 2024 do 09.02. 2024 r. W trakcie trwania ferii zimowych w naszej szkole w dniach 29.01. 2024 do 02.02. 2024 r. zorganizowane zostało zimowisko- półkolonia dla chętnych uczniów klas I- V. Urząd Gminy dofinansował tą formę wypoczynku, co w znacznym stopniu przyczyniło się do podniesienia jej atrakcyjności. Dzieci mogły w sposób aktywny, ciekawy, pozwalający na rozwijanie istniejących zdolności i zainteresowań, a także pobudzanie nowych.

W szkole w każdym czasie stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, tak też się stało w przypadku zorganizowania i przeprowadzenia zimowiska. Przygotowane zostały regulaminy; wyjazdów autokarowych, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeży powietrzu, które wdrażaliśmy podczas zajęć.

Szkolne ferie zimowe rozpoczęły się od spotkania wszystkich grup z policjantem- dzielnicowym Jaworza, Tematem pogadanki było bezpieczne spędzanie wolnego czasu, przedstawienie codziennej pracy policjanta, pokaz umundurowania, wyposażenia. Także na wstępie zimowiska, podczas spotkań integracyjnych, wychowawcy zapoznali w szczegółowy sposób uczestników z regulaminami i przedstawili harmonogram zajęć na cały tydzień.

Już pierwszego dnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach robotyki oraz w warsztatach w Gminnej Bibliotece.

Kolejne grupy miały szanse skorzystać z tych zajęć we wtorek 30.01.

W trakcie trwania ,,szkolnych ferii” na uczniów czekało wiele interesujących spotkań i zajęć. Uczestniczyli oni w pokazie i filmie przygotowanym przez Planetarium Orbitek. Ogromna kopuła, obserwacja nieba, zrobiły bardzo duże wrażenie na uczestnikach.

Spotkali się z pracownikiem muzeum, który zafascynował ich pokazem oraz wiedzą, ciekawostkami o prehistorii.

Bardzo dobrze przyjęte  przez uczniów zostały także warsztaty z leśnikami. Miały one zupełnie inny charakter niż spotkanie ze znawcą dawnych dziejów, wzbogacone zostały praktycznymi działaniami uczniów- zbijanie karmików.

Niewątpliwie wyjazd do kina, który został zorganizowany w środę 31.01 na film pt. ,,Wyfrunięci”, był bardzo entuzjastycznie przyjęty przez uczniów.

Zwieńczeniem i podsumowaniem zimowego pobytu w szkole był wspaniały bal-Neon Party. Dzieci podczas zabawy uczestniczyły w różnych konkursach, zabawach.

Zajęcia odbywały się w SP1 Jaworze. Same zajęcia trwały w godzinach 9.00- 13.00. Natomiast świetlica działała prze zajęciami od godz. 7.30 i po zajęciach do godz. 15.00. W zajęciach uczestniczyło 59 uczniów SP, w wieku 7- 12 lat. Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy. Podczas półkolonii dzieci otrzymywały herbatę, dwudaniowy obiad.

Zimowisko zorganizowane zostało u nas w szkole po raz kolejny, a opiekę nad dziećmi podczas jego trwania sprawowała grupa doświadczonych pedagogów- pracowników naszej szkoły.

Kierownikiem półkolonii była M. Kuś, a wychowawcami byli:  B. Ryś, A. Maks,   L. Makuchowska, D. Krzykowska, M. Wajs. Opiekę medyczną zapewniała Marzena Szarek- szkolna pielęgniarka.

 

Zimowisko zakończyło się bezpiecznie.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne zimowisko!

 

Organizator i kierownik zimowiska

Maria Kuś

Zimowisko 2023 – półkolonia o profilu profilaktycznym

W tym roku w naszej szkole zimowisko odbyło się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Dzieci z klas od pierwszej do piątej uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach, od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00 rano do 13.00. Oczywiście rozpoczęliśmy zimowisko od najważniejszej kwestii czyli bezpieczeństwa. Do naszej Szkoły przyjechał policjant z Komendy w Jasienicy i opowiedział dzieciom jak należy bezpiecznie spędzać czas, jak bezpiecznie przebyć drogę z domu do szkoły i z powrotem, co należy robić w chwilach zagrożenia, a co najważniejsze – przywiózł ze sobą całą torbę wypełnioną policyjnymi atrybutami, które dzieci mogły obejrzeć, a niektóre z nich nawet dotknąć. Nasi Wychowawcy zapewnili dzieciom wspaniałe i różnorodne zajęcia –  sportowe na sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły grać w najróżniejsze gry zespołowe; plastyczne, które rozwijały ich kreatywność i zdolności manualne. Spotkania z legomanią dawały dzieciom mnóstwo radości, a wytężyć umysł mogły na zajęciach z grami logicznymi. Na ukojenie i usprawnienie ciała i umysły dzieci miały ciekawe, dostosowane do wieku, zajęcia z jogi.

Oprócz regularnych zajęć mieliśmy też różnych gości. We wtorek przyjechała do nas Pani z ZGO w Bielsku – Białej i przeprowadziła z dziećmi świetne warsztaty o segregacji śmieci i recyklingu. Dzieci młodsze oglądały bardzo ciekawe bajki edukacyjne i na ich podstawie uczestniczyli w różnych grach m. in. gra z chustą animacyjną – dzieci były zachwycone. Dzieci starsze natomiast przerabiały stare koszulki na torby. We środę mieliśmy gościa z Cieszyna, który przywiózł ze sobą całą masę kul – bumper ball. Dzieci mogły w bezpiecznych warunkach poszaleć, otoczone nadmuchanymi kulami. Mogły się turlać, obijać o ściany i siebie nawzajem. Dzieci uwielbiają tę atrakcję. Animatorki z Fabryki Radości zawitały u nas we czwartek i dostarczyły dzieciom ogrom – RADOŚCI! Nie dość, że zorganizowały super eksperymenty, stworzyły z dziećmi wulkan, nadmuchały balon bez użycia buzi czy pompki, a chętni mogli nawet poczuć się jak super bohaterowie i mieć ogniste dłonie, to na koniec zorganizowały zabawy taneczne w hawajskim klimacie, gdzie wszyscy mogli się wyszaleć. Było dużo śmiechu i radości. Warsztaty zakończył gość z daleka, bo przyjechał do nas z Jasła i przygotował dla dzieci warsztaty meteorologiczne. Na oczach dzieci stworzył mgłę, pokazał, że chmury są naelektryzowane, jak tworzy się koryto rzeki i jaką woda ma niesamowitą siłę, pokazał skąd bierze się burza i stworzył piorun. Na koniec dzieci dostały pamiątkowe gadżety. Był to dzień pełen wrażeń.

Pogoda niestety nie dopisała i nie mogliśmy skorzystać z typowych aktywności zimowych jak jazda na sankach czy bitwa na śnieżki, ale jeśli nie padało, dzieci spędzały czas również na świeżym powietrzu, chodziły na spacery lub szalały na uwielbianym placu zabaw. Na zakończenie zimowiska dzieci otrzymały dyplomy i drobny podarunek.

Myślę, że zimowisko możemy zaliczyć do udanych i zaprosić na następne już za rok!

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole