KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

ZIMOWISKO 2020


Kreatywnie, wesoło – choć bez śniegu…

  Tegoroczne zimowisko w SP1 (Mała Forma Wypoczynku Zimowego) przypadło na pierwszy tydzień ferii – od 13.01.2020 do 17.01.2020. Jak co roku współorganizatorem tej formy wypoczynku była Gmina Jaworze (GOPS), która dzięki  dotacji w skuteczny sposób umiliła najmłodszym mieszkańcom Jaworza wolny czas od nauki.

 Wiele się działo…

Aby ferie przebiegały spokojnie,  rozpoczęliśmy od spotkania z panem policjantem – naszym dzielnicowym, który przeprowadził pogadankę  na temat bezpieczeństwa, a na koniec zaprezentował nowy radiowóz policyjny. Pytań nie było końca…

Już w pierwszym dniu nasi uczniowie z pasją tworzyli pamiątki z papieru czerpanego własnoręcznie ozdabiając swoje dzieło naturalnymi kwiatami czy malunkami. Prezent na Dzień Dziadków gotowy!  Oprócz tego zdobyli nowe wiadomości na temat historii papieru. Naszym gościem  była firma „Opowiadamy o świecie” z Cieszyna. 

W kolejnych dniach  wszyscy uczestnicy byli małymi konstruktorami drewnianych  wiatraków, dzięki warsztatom Klubu Kreatywnego Inżynieraz Bielska-Białej. Zajęcia manualne to nie lada wyzwanie dla niektórych dzieci, ale dzięki instruktorom wszystko poszło sprawnie.

Niezapomnianych emocji dostarczyły kolejne warsztaty – tym razem sportowe – Bumper Ball z Cieszyna. To za ich sprawą w naszej sali gimnastycznej pojawiły się ogromne piłki, do których nasi uczniowie najpierw  wchodzili, a potem trochę nieporadnie się w nich poruszali. Ileż było śmiechu i zabawy…

Jak zimowisko to czas na wyjazdy… I tak, niezwykłego spotkania z oryginalnymi zwierzętami dostarczyła Alpaquera z Międzyrzecza Górnego, gdzie właściciele w przemiły a zarazem ciekawy sposób zaprezentowali dzieciom zwyczaje i historię alpak- przecudnych zwierzątek z hodowli. Co ciekawe, każda alpaka miała swoje imię.

Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i powrót.

Kolejna wycieczka pozwoliła na bliższe poznanie wroga i sprzymierzeńca człowieka – ognia. W Muzeum Ognia w Żorach nasi  jaworzanie przeszli interaktywną trasę, w czasie której odpowiadali na skomplikowane pytania i sprawdzali odpowiedzi. Poza tym w czasie zorganizowanych warsztatów tworzyli woskowe świeczki.

Kolejną atrakcją był występ aktora bielskiego Teatru Banialuka z przedstawieniem „Felek”, gdzie najmłodsi mogli dowiedzieć się czym jest przyjaźń, a kim jest tytułowy Felek. Oklaskom nie było końca – przedstawienie choć znane – po raz kolejny przypomniało dzieciom o podstawowych wartościach, jakimi powinniśmy się kierować w życiu.

Wśród różnorodnych zajęć nie sposób zapomnieć o sporcie. Zimowiskowy Turniej Sportowy to kolejna atrakcja tegorocznego zimowiska. Było zabawnie, sportowo, honorowo, a na zakończenie każdy otrzymał nagrodę.

Integralną częścią naszych spotkań są zajęcia z origami, legomania czy zajęcia plastyczne. Dzieci chętnie przystepują do gier planszowych, zespołowych czy sportowych rywalizacji. Spacer po okolicy to kolejny stały punkt naszego zimowiska. Nowością były zajęcia z programów o charakterze profilaktycznym „Spójrz inaczej” i „Strażnicy uśmiechu”.

Zimowisko się skończyło, a nam pozostaje powiedzieć: Do zobaczenia za rok…

Zimowy wypoczynek dzieci jest realizowany w naszej szkole już po raz kolejny, gdzie opiekę nad dziećmi  sprawowała grupa doświadczonych pedagogów – nauczycieli  naszej szkoły.

                                                                  Kierownik zimowiska: Marzena Grygierczyk

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole