KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Gwarowa Jedynka


13 kwietnia 2018 roku w sali sesyjnej „Pod Goruszką” odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski  „.Mówimy gwarą”. Jego celem była popularyzacja gwary Śląska Cieszyńskiego – mowy naszych przodków, doskonalenie umiejętności recytatorskich, a także zainteresowanie dzieci kulturą żywego słowa. W konkursowe szranki stanęło 46 uczestników, którzy zaprezentowali swe umiejętności gwarowych recytacji.

Jury w składzie: p. dyr. Ewa Cholewik, p. Ema Kukla oraz p. Józef Niesyt oceniało występujących za znajomość tekstu, autentyczność gwary, wartość poznawczą tekstu oraz ogólne wrażenie. Po wysłuchaniu wszystkich gwarowych recytatorów członkowie komisji stwierdzili, że poziom uczestników był wysoki i wyrównany.

Wyniki gwarowego konkursu  były następujące:

Kategoria klas I – III:

1 miejsce: Daniel Wiśniewski, 3c

Zuzia Zontek, 2b

2 miejsce: Radika Machalica, 2b

Kamil Strzelczyk, 3b

3 miejsce: Przemek Sewera. 2b

Zuzia Krawczyk, 2a

Wyróżnienie: Ignacy Czader, 1a i Zosia Czader, 4b

Kategoria klas IV – VI:

1 miejsce: Michał Ogrodnik, 5a i Franek Owczarek, 5a

2 miejsce: Natalia Nguyen Dinh, 6a

Dominika Żur, 6a

3 miejsce: Dominika Hołyst, 6c

Tosia Jurczyk, 4d

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Cholewik

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole