KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Wielki Piknik Rodzinny


11 czerwca na terenie SP nr 1 odbył się po raz kolejny Wielki Piknik Rodzinny. Imprezę rozpoczął w auli szkoły  koncert pod tytułem „Scena dla ucznia”. Publiczność miała przyjemność wysłuchać występów zespołu instrumentalnego „Sinfonietta” oraz chóru „Jaworowa Gromada”. Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały też klasy 1d, 2d, 2e, 3a i 3c. Dopełnieniem występów  stały się pokazy tańca ludowego w wykonaniu Regionalnego Koła Tanecznego i tańca nowoczesnego starszej grupy Zespołu tanecznego. Muzyczne peregrynacje były przeplatane wierszami w wykonaniu laureatów szkolnych i ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Po południu zaproszono wszystkich rodziców z dziećmi do udziału w konkursie sportowym i plastycznym. W pierwszym rodziny rywalizowały ze sobą w konkurencjach koszykówki, piłki siatkowej, tenisa stołowego i skakanki. W drugim za pomocą dowolnej techniki tworzyły prace na temat „Szkoła pod Goruszką”.

W trakcie konkursów odbywały się różne imprezy towarzyszące. Miłośnicy mocnych wrażeń mogli zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego lub malując twarz, zamienić się w tygrysa czy Batmana. Spragnionych atrakcji kulinarnych podejmowano żołnierską grochówką, węgierskim gulaszem, grillowaną kiełbasą i karczkiem, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Na deser serwowano kilkanaście rodzajów ciast, gofry, watę cukrową i soki owocowe. Można było też zakosztować szczęścia, biorąc udział w Loterii Fantowej lub uszczęśliwić milusińskich, nabywając w atrakcyjnej cenie zabawki, gry i książki z drugiej ręki. Nieopodal kusiło natomiast stoisko z wyrobami rękodzieła artystycznego, pod wdzięczną nazwą Kramik z Cudeńkami.

Piknik zakończył się podsumowaniem rodzinnych konkursów. Za najbardziej wysportowane familie uznano drużyny Urbasiów i Głąbków. Najlepszymi plastyczkami okazały się panie Natalia i Maria Mojeścik.

Wielki Piknik Rodzinny cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Jaworza i na pewno zostanie powtórzony za rok jako jedna z najważniejszych szkolnych imprez. O jego atrakcyjności zadecydowało ogromne zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i rodziców, wśród których znalazło się bardzo wielu sponsorów. Serdecznie im za okazaną pomoc dziękujemy.

polonista Tomasz Zdunek

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole