KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Radość w utworach księdza Twardowskiego


22 maja 2014r. odbył się w Bielsku – Białej XII Integracyjny Konkurs Recytatorski i X Przegląd Innych Form Artystycznych PROTEUS „Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego”. Umiejętności recytatorskie zaprezentowały m.in. uczennice Szkoły Podstawowej w Jaworzu: Zosia Dzięcioł (kl. 6b), Nikola Matlak (kl. 6b) oraz Wiktoria Salewska (kl. 5a).

Ksiądz Jan Twardowski najbardziej lubił pisać dla dzieci. Ujmowały go swoją ufnością oraz sposobem patrzenia na świat. W jego wierszach bardzo często pojawiają się dziecięca radość, prostota oraz ufność. Te nastroje starali się przekazać uczestnicy konkursu. Jury oceniało kulturę mowy, interpretację oraz dobór repertuaru. Konkurs umożliwił też konfrontację umiejętności recytatorskich. Nasze uczennice zajęły wysokie pozycje: Wiktoria Salewska – III miejsce, natomiast Nikola Matlak – wyróżnienie. Gratulujemy uczestniczkom oraz  dziękujemy za piękne zaprezentowanie utworów literackich.

Małgorzata Cholewik

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Październik

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole