KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie”


Dobiegł końca szkolny etap XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”. W tym roku miał on nietypową formę ze względu na pandemię i ograniczenia w kontaktach. Uczniowie przesyłali więc do komisji filmiki, na których prezentowali przed kamerą jeden utwór poetycki i fragment prozy. Jury oceniało recytatora pod kontem doboru repertuaru, interpretacji tekstu, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego.

Wśród klas 4-6 pierwsze miejsce otrzymał Jakub Kapias z klasy 4b, który w humorystyczny sposób przedstawił wiersz Danuty Wawiłow „Daktyle” oraz fragment prozy Rafała Witka „Bolek i Lolek. Szalony pościg”. Drugie miejsce zajęli ex aequo Borys Jaworski z klasy 4b za ciekawą interpretację wiersza Stanisława Pagaczewskiego „Odlot szpaków” i opowiadania Renaty Piątkowskiej „Wszystkie moje mamy” oraz Łucja Gruszka z klasy 4b za subtelną lirykę „Dzieci w makach” Kazimierza Wierzyńskiego i historię rezolutnej „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.

Wśród klas 7-8 pierwsze miejsce otrzymał Franciszek Owczarek z klasy 8a za brawurową recytację wiersza Tadeusza Kubiaka „Dziś wspominają” oraz fragmentu powieści Edmunda Niziurskiego „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”.

Przyznano też wyróżnienia dla Nikoli Ambroż z klasy 4b za deklamację utworu Jana Brzechwy „Kłótnia rzek” oraz Urszuli Krupy z klasy 8a za „Elegię o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Klikając w nazwiska uczniów, można otworzyć filmik z recytacją. 🙂

Wszyscy laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym, który zostanie rozstrzygnięty 9 kwietnia przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Trzymamy kciuki!

Przewodniczący jury Tomasz Zdunek

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole