KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Initio Villae- narodziny społeczności.


Klasa 6 a otrzymała zaproszenie do udziału w grze wiejskiej odtwarzającej w sposób symboliczny życie społeczne  na obecnym terenie wsi Kozy. Organizatorem happeningu jest Dom Kultury w Kozach, a sam projekt finansowany jest ze środków UE i obejmuje pokazy pierwotnych obyczajów, obrzędów, zawodów i rzemiosła. Przed wyjazdem do Kóz szóstoklasiści po okiem instruktorów przygotowali rekwizyty w postaci broni z epoki. Własnoręcznie wykonali tarcze i miecze.

W dniu 25 maja 2018 r., przebrani w średniowieczne odzienie i z ekwipunkiem wyruszyliśmy do wsi Kozy. Tam, wraz z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych z Bujakowa, Kaniowa i Kóz wzięliśmy udział w turnieju. Konkurencje tj. budowanie wioski, szyk bojowy – sprawność, łowy, wyprawa po żywność, pokaz siły czy średniowieczny taniec, wśród śmiechu i bojowych okrzyków uczniowie zaliczyli świetnie! Spośród wszystkich drużyn zajęli I miejsce.

Na zakończenie pobytu zwiedziliśmy park przy pałacu w Kozach i dumni – z tarczami, nie na tarczach – wróciliśmy do Jaworza.

Nauczyciel historii M. Gabryś

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole