KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Zimowisko 2014


Tegoroczny wypoczynek   trwał od 20.01.2014 – 31.01.2014r. W tym czasie  w naszej szkole  zostało  zorganizowane zimowisko dla wszystkich chętnych dzieci. Jak zawsze Urząd Gminy dofinansował tę Małą Formę Wypoczynku Zimowego. I tak ferie na  zimowisku  dzieci rozpoczęły od spotkania z policjantami. Tematem pogadanki było oczywiście bezpieczeństwo  spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.   Kolejne dni to korzystanie z bogatej oferty przygotowanej przez organizatora. Jak zawsze wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowo-ruchowe, rekreacyjne czy gry planszowe w świetlicy szkolnej. Wiele radości dostarczyła  legomania, bo zabawa klockami lego nigdy się nie nudzi! Warsztaty z origamii, pozwoliły   dzieciom na wykorzystanie potęgi papieru. Natomiast przy okazji zajęć sportowych odbył się  Zimowiskowy Turniej Tenisa Stołowego  z nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Oprócz   tego w szkole mieliśmy  zajęcia plastyczne, zabawy wirtualne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej  oraz rozrywki  intelektualne. Dzieci mogły popływać  na krytych pływalniach: w Czechowicach- Dziedzicach oraz  Skoczowie,  a   zdobycie  umiejętności cyrkowych   zawdzięczają  instruktorce z  Czechowic-Dziedzic. Warsztaty plastyczno-regionalne  to kolejna propozycja organizatorów. Malowanie drewnianych koników  przyniosło nieoczekiwane rezultaty.  Każdy lubi się bawić! Wychodząc z tego założenia najmłodsi uczestnicy zimowiska mogli do woli pohasać w bielskim  Figlo- Parku  i doświadczyć przyjemności z niezwykłej zabawy. Natomiast starsze dzieci nabywały nowych umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej na  Ściance Wspinaczkowej TOTEM w Bielsku-Białej. Wszyscy uczestnicy zimowiska doskonale radzili sobie z przygotowaniem upominków dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Dzięki uprzejmości jednego z Rodziców – przedstawiciele Sklepu Hobbystycznego i Wypożyczalni ” Strefa-Gry.pl” w ciekawy sposób przedstawili dzieciom  gry planszowe, gdzie tradycyjna kostka pojawia się dość rzadko!  Na  zimowisku dzieci  nie zapomniały o czytaniu,  odwiedzając Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaworzu. W sprzyjających warunkach pogodowych  wszyscy uczestnicy zimowiska  z opiekunami  korzystali z zabaw na świeżym powietrzu, podziwiając faunę i florę naszej miejscowości.  Zajęcia odbywały się  w SP nr1 w Jaworzu w wymiarze 5 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie ferii zimowych  –  godzinach od 8.30 – 13.30.  Uczestnicy zajęć  –  80 uczniów SP nr 1 , w wieku od 6 do 13 lat zostało podzielonych na 5 grup 14-18 osobowych. Podczas zajęć dzieci otrzymały ciepłą herbatę oraz pełny – dwudaniowy obiad. Zimowy wypoczynek dzieci jest realizowany w naszej szkole już po raz  trzynasty, gdzie opiekę nad dziećmi  sprawowała grupa doświadczonych pedagogów – nauczycieli  naszej szkoły.Kierownikiem  była p. Marzena  Grygierczyk, opiekę medyczną  sprawowała higienistka szkolna p. Zofia  Michnik,  a wychowawcami byli: p. Bożena Ryś,  p. Urszula Marczak,  p. Jacek  Kruszyński, p. Helena Dreger , p Mirosława Hawełek, p. Ema Kukla, p. Teresa  Adamus  i p. Dorota Krzykowska. Na zimowisku już po raz kolejny mieliśmy kontrolę z Kuratorium Oświaty i Wychowania, która nie stwierdziła  żadnych  uchybień zarówno  w dokumentacji jak i sposobie organizacji  tej Małej Formy Wypoczynku Zimowego. Zostaliśmy pochwaleni za wzorowo prowadzone zimowisko i bogatą, dobrze zorganizowaną  ofertę  zajęć  dla dzieci.

Organizator zimowiska i kierownik: Marzena Grygierczyk

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole