KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

My się zimą nie nudzimy


W tym roku w naszej szkole zimowisko odbyło się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Dzieci z klas od pierwszej do piątej uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach, od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00 rano do 13.00. Oczywiście rozpoczęliśmy zimowisko od najważniejszej kwestii, czyli bezpieczeństwa. Do naszej Szkoły przyjechał policjant z Komendy w Jasienicy i opowiedział dzieciom jak należy bezpiecznie spędzać czas, jak bezpiecznie przebyć drogę z domu do szkoły i z powrotem, co należy robić w chwilach zagrożenia, a co najważniejsze – przywiózł ze sobą całą torbę wypełnioną policyjnymi atrybutami, które dzieci mogły obejrzeć, a niektóre z nich nawet dotknąć.

Nasi Wychowawcy zapewnili dzieciom wspaniałe i różnorodne zajęcia:  sportowe w sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły grać w najróżniejsze gry zespołowe; plastyczne, które rozwijały ich kreatywność i zdolności manualne. Spotkania z legomanią dawały dzieciom mnóstwo radości, a wytężyć umysł mogły na zajęciach z grami logicznymi. Natomiast na ukojenie i usprawnienie ciała i umysłu dzieci miały ciekawe, dostosowane do wieku, zajęcia z jogi.

Oprócz regularnych zajęć zapraszaliśmy też różnych gości. We wtorek przyjechała do nas Pani z ZGO w Bielsku – Białej i przeprowadziła z dziećmi świetne warsztaty o segregacji śmieci i recyklingu. Dzieci młodsze oglądały bardzo ciekawe bajki edukacyjne i na ich podstawie uczestniczyły w różnych grach m.in. gra z chustą animacyjną – dzieci były zachwycone. Dzieci starsze natomiast przerabiały stare koszulki na torby. We środę mieliśmy gościa z Cieszyna, który przywiózł ze sobą całą masę kul – bumper ball. Dzieci, otoczone nadmuchanymi kulami, mogły w bezpiecznych warunkach poszaleć – turlały się, obijały o ściany i o siebie nawzajem. Okazało się, że uwielbiają tę atrakcję. Animatorki z Fabryki Radości zawitały u nas w czwartek i dostarczyły dzieciom ogrom – RADOŚCI! Nie dość, że zorganizowały super eksperymenty, stworzyły z dziećmi wulkan, nadmuchały balon bez użycia buzi czy pompki, a chętni mogli nawet poczuć się jak super bohaterowie i mieć ogniste dłonie, to na koniec zorganizowały zabawy taneczne w hawajskim klimacie, gdzie wszyscy mogli się wyszaleć. Było dużo śmiechu i radości. Warsztatowy tydzień zakończył gość z daleka, bo przyjechał do nas z Jasła i przygotował dla dzieci warsztaty meteorologiczne. Na oczach dzieci stworzył mgłę, pokazał, że chmury są naelektryzowane, zaprezentował jak tworzy się koryto rzeki i jaką niesamowitą siłę ma woda, a także pokazał skąd bierze się burza i stworzył piorun. Na podsumowanie dzieci dostały pamiątkowe gadżety. Był to dzień pełen wrażeń.

Pogoda wprawdzie nie dopisała i nie mogliśmy skorzystać z typowych aktywności zimowych, jak jazda na sankach czy bitwa na śnieżki, ale jeśli tylko była taka możliwość, dzieci spędzały czas również na świeżym powietrzu, chodziły na spacery lub „szalały” na uwielbianym placu zabaw. Na zakończenie zimowiska dzieci otrzymały dyplomy i drobny podarunek.

Myślę, że zimowisko możemy zaliczyć do udanych i zaprosić na następne już za rok!

Joanna Moore Moore

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole