KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Paczki SZLACHETNEJ PACZKI


W sobotę, 12 grudnia, P. dyrektor Ewa Cholewik wraz z Joanną Lorańczyk-Czader, koordynatorką przygotowań Szlachetnej Paczki, dostarczyły ją do magazynu w Wilkowicach. Stamtąd dary trafiły do adresatów – rodziny w Mesznej. Ich reakcję na naszą pomoc zrelacjonował „na świeżo” wolontariusz, który dostarczył prezenty na miejsce. Mówił o ogromnym wzruszeniu, łzach, zaskoczeniu wielkością paczki. Okazało się, że ubrania i buty pasują. Nieocenioną pomocą jest dla Rodziny opał (3 tony węgla). Za zebrane od darczyńców pieniądze zakupiliśmy wykładzinę kuchenną, nowy, bezworkowy odkurzacz, czajnik bezprzewodowy, komplety pościeli dla wszystkich domowników, ręczniki, koce. Fundusze pozwoliły nam też na zakup chodzika dla pana, który po dwóch wylewach stara się wrócić do sprawności. Była też poduszka ortopedyczna oraz inne specjalistyczne sprzęty. Oprócz pieniędzy zebraliśmy też ogromną ilość żywności, środków czystości, kosmetyków, odzieży. Spełniliśmy też wszystkie dodatkowe życzenia Rodziny – kosmetyki dla dziadków, gry dla chłopaka.

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, izolacji, zdalnego nauczania oraz codziennego zabiegania, braku czasu i borykania się z wieloma trudnościami, pokazaliśmy, jako społeczność szkolna, że chcemy i potrafimy  pomagać. I tego uczymy nasze dzieci. Że ważny jest drugi człowiek, zwłaszcza ten potrzebujący! Że nie przechodzimy obojętnie obok biedy, nieszczęścia i smutku.

Wielkie  podziękowania dla wszystkich Darczyńców Szlachetnej Paczki!

Joanna Lorańczyk-Czader

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole