KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Przygotowania do zdobycia Karty Rowerowej


Nasze przygotowania do zdobycia Karty Rowerowej

W dniu 27 lutego klasa czwarta spotkała się z panią Iloną Michalczyk, policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, z  sekcji ruchu drogowego. Pani Ilona co roku pomaga nam solidnie przygotować się do egzaminu na Kartę Rowerową. To pierwsze w życiu młodego człowieka prawa jazdy, które  daje prawo do  samodzielnej jazdy rowerem po drodze publicznej. Aby go otrzymać trzeba poznać przepisy ruchu drogowego, znać znaki drogowe, budowę roweru i zasady jego  technicznej obsługi, sposoby  udzielania pierwszej pomocy. Umieć prawidłowo wykonać manewry takie jak : włączanie się do ruchu, skręt w prawo i lewo, zmiana pasa ruchu, wymijanie, omijanie, zawracanie, wyprzedzanie. Bezpiecznie przejechać przez różnego rodzaju skrzyżowania. Tylko uczeń , który zdał test z wiadomości, zaliczył jazdę rowerową i ma Kartę Rowerową w kieszeni, może poruszać się samodzielnie rowerem po drodze. Pozostałe osoby mogą  poruszać się po drodze tylko pod opieką osoby dorosłej.

Dziękujemy pani Ilonie za ciekawą prelekcję, przypomnienie najważniejszych dla rowerzystów zasad poruszania się po drodze , prezentację prawidłowego, bezpiecznego i odpowiedzialnego  wykonywania manewrów. Wiosna już coraz bliżej, wkrótce będziemy ćwiczyć bezpieczną jazdę rowerem i przystępować do egzaminu na Kartę Rowerową.

Mirosława Hawełek

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole