KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Koło Przyrodnicze i Regionalne w akcji


W dniu 22 marca Koło Przyrodnicze i Regionalne zajęło się ptakami, które spotkać można w Polsce. Najpierw poznawaliśmy najbardziej kolorowe ptaki w Polsce np. wilgę, żołnę, bażanta, szczygła  czy sójkę. Potem mówiliśmy o łabędziu niemym jako największym ptaku latającym w Polsce, którego waga dochodzi nawet do 23 kg, a rozpiętość skrzydeł osiąga 235 cm . W jego przeciwieństwie najmniejszym naszym ptakiem jest mysikrólik zwyczajny, który ma tylko ok. 9 cm i waży 4-7 g. Słuchaliśmy głosów naszych polskich ptaków, tak często spotykanych teraz na wiosnę i obejrzeliśmy film o sprytnych poczynaniach małej kukułki, podrzuconej do  gniazda świergotka. Na koniec własnoręcznie przygotowaliśmy budki lęgowe dla ptaków, które powiesimy koło szkoły . Bardzo dziękujemy p. Marcinowi Giel z Nadleśnictwa Bielsko za pomoc w przygotowaniu ciekawych zajęć. Liczymy na to, że wkrótce koło szkoły będziemy mieć nowych skrzydlatych towarzyszy.

Mirosława Hawełek, Małgorzata Cholewik

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole