KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Nie ma radości bez Niepodległości!


Dzień 11 listopada, upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli, doczekał się w tym roku Jubileuszu Stulecia.

Najważniejszy architekt tego sukcesu – Józef Piłsudski – pisał: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium”.

W tym roku strażnikami narodowej pamięci byli uczniowie klasy 6a, którzy pod opieką pana Tomasza Zdunka przygotowali rocznicową akademię. Żywa lekcja historii toczyła się w scenerii biało-czerwonych symboli, stworzonych ręką pani Marii Gabryś. Na tym tle konferansjerzy przybliżali widzom dzieje drogi do niepodległości – od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, wybuch insurekcji kościuszkowskiej, Legiony Dąbrowskiego, powstanie listopadowe i styczniowe, po pierwszą wojnę światową, Legiony Piłsudskiego i utworzenie II RP. Historyczne fakty były wzbogacane pokazem slajdów, recytacją poezji oraz patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru Jaworowa Gromada pod opieką pani Teresy Adamus.

Po południu młodzi artyści kontynuowali występy w sali Pod Harendą, które uświetnili swoja obecnością przedstawiciele władz gminy Jaworze. Podczas tej uroczystości została wręczona naszej szkole flaga Rzeczpospolitej Polskiej, dar Prezydenta RP.

Polonista Tomasz Zdunek

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole