KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Pierwszaki na wycieczce


Wbrew powiedzeniu „cudze chwalicie – swego nie znacie”,  pierwszaki  z SP 1 postanowiły poznać najpierw „swoje”. Rankiem, 24 października, wszystkie klasy ruszyły w stronę Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. I tu już pierwsze zaskoczenie, bo wraz z gospodarzami, panem Andrzejem i panem Bartoszem, w progu przywitały nas ……. kudłate, ośmionożne stwory!
Po chwili uczniowie siedzieli w wielkiej łodzi, aby popłynąć w podróż w nieznane… Po drodze spotkali groźne rekiny, żółwie z szyją długą jak u węża oraz ławice bajecznie kolorowych ryb. Zmęczeni podróżą odpoczywali  na plaży na wygodnych leżakach. Przewodnikami po nieznanych morzach i oceanach byli uczniowie klas czwartych z zaprzyjaźnionej SP 2: Emilka, Marta, dwie Malwinki i jeden Karol. Na zakończenie podróży pierwszaki obejrzały malowniczy film o jeziorach i ich mieszkańcach.  Myślicie, że to koniec wrażeń? O, nie!
W programie wycieczki znalazła się Hala Sportowa „Jaworze”. W ciepłej, jasnej i niezwykle przestrzennej sali gimnastycznej odbyła się lekcja „wuefu” !
Wycieczkę uświetniły grupowe fotki na charakterystycznych ściankach: najpierw mural na budynku SP 2, potem ściana pod trybunami w Hali Sportowej.
Uczniowie pełni wrażeń powrócili do szkoły, gdzie jak zawsze czekał na nich pyszny obiad. Zapewne już rozmyślają o kolejnej wyprawie….. po Jaworzu!!

Bożena Ryś

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Październik

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole