KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Ożywiamy informatykę!


Tak to prawda….Od ubiegłego roku szkolnego zajęcia informatyki w naszej szkole przypominają  laboratorium doświadczalne. Dzięki modyfikacji programu nauczania zgodnie z podstawą programową, plan zajęć z tego przedmiotu w klasach 4 i 5 został rozbudowany o zagadnienia z robotyki. Uczniowie konstruują modele robotów oraz stawiają pierwsze kroki w programowaniu. Pracownia komputerowa podczas tych zajęć przypomina laboratorium, w którym testuje się skonstruowane maszyny oraz modyfikuje programy sterujące robotami. To wspaniała okazja do pracy zespołowej, wymiany pomysłów i doświadczeń. Nasza placówka jest dobrze wyposażona w bazę dydaktyczną. Uczniowie pracują na 16 zestawach Lego Mindstorms EV3 oraz 6 zestawach WeDo 2.0  z oprogramowaniem zainstalowanym na tabletach. Głównym celem zajęć jest rozwijanie umiejętności myślenia komputacyjnego czyli umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i narzędzi informatycznych.

Takie zajęcia informatyki cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, a pomysły w projektach nie raz przechodziły najśmielsze oczekiwania uczestników zajęć.

Dorota Krzykowska

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole