KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Spotkanie z pisarką


27 marca w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z panią Renatą Piątkowską, znaną bielską pisarką, laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Towarzyszyła jej lektorka, pani Malwina Kożurno, która wzbogacała autorskie spotkanie czytaniem fragmentów książek autorki „Opowiadań z piaskownicy”.

W pierwszej części, przeznaczonej dla klas IV-VI, pani Renata Piątkowska prezentowała książkę „Wszystkie moje mamy”, przybliżając uczniom postać Ireny Sendlerowej, która w czasie drugiej wojny światowej uratowała około 2500 żydowskich dzieci. Aresztowana przez gestapo, torturowana i skazana na śmierć, została uratowana przez Radę Pomocy Żydom, polską humanitarną organizację konspiracyjną o kryptonimie „Żegota”.

Po wojnie Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie odznaczył panią Irenę Sendlerową medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”,  najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym.

Uczniowie klas młodszych spotkali się z panią Renatą Piątkowską kwadrans  po godzinie dziesiątej. Pisarka opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły do pracy oraz kim są  bohaterowie jej książek.  Dzieci wysłuchały kilku fragmentów  opowiadań  naszego Gościa  w rewelacyjnej interpretacji Malwiny Kożurno.

Spotkanie z pisarką cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści autorki „Nie ma nudnych dni”, zadawali pytania, a po spotkaniu ustawili się z książkami w długiej kolejce po autografy.

polonista Tomasz Zdunek

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole