KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Chroń dziecko w gospodarstwie rolnym


W ramach programu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na temat bezpieczeństwa na wsi i organizacji bezpiecznej pracy w rodzinnych gospodarstwach, które są jednocześnie domem i miejscem pracy. Szczęśliwe dzieci to duma i radość rodziców. One lubią naśladować dorosłych, próbują i chcą pomagać w pracach gospodarskich. Trzeba zrobić wszystko, by ta pomoc nie zagrażała ich życiu i bezpieczeństwu. Powierzane im zadania muszą być dostosowane do ich wieku i możliwości. Omówione zostały sposoby zachowania wśród zwierząt domowych, a przede wszystkim hodowlanych. Poruszono również kwestie bezpieczeństwa w przypadku używania w gospodarstwie chemicznych środków ochrony roślin oraz zaproszono uczniów do udziału w konkursie pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Koordynatorzy Programu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole