KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

„W poszukiwaniu przyjaciela”


Zastanów się…
Co dla Ciebie jest najważniejsze?
Komu lub czemu poświęcasz swój czas?
Czy przed czymś uciekasz? Czy szukasz schronienia w wirtualnym świecie?
Czy dostrzegasz innych wokół siebie?
Czy szukasz lojalności, oddania i przyjaźni?
Czy w Twoim życiu jest miejsce na budowanie bliskich relacji z innymi ludźmi?
Czego dotyczą twoje plany i marzenia?

Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź bohaterowie przedstawienia „W poszukiwaniu przyjaciela”, wystawionego przez Szkolne Koło Teatralne.  Głównym tematem sztuki jest zagubienie człowieka we współczesnym świecie: uzależnienie od internetu, pochłonięcie pracą, egoizm, poczucie wyższości, obojętność czy nieczułość. Na takie postawy natrafia główna postać – Mały Książę. Dzięki niemu pozostali bohaterowie stopniowo zmieniają swoje życie i otwierają się na drugiego człowieka.

Spektakl został przedstawiony podczas VIII Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „Proforma”. Konkurs został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, a odbył się 7 grudnia 2016 roku w Mysłowicach. Wielokrotne próby, doskonalenie umiejętności aktorskich, świetnie dobrana muzyka oraz starannie przygotowane rekwizyty, stroje i choreografia zaowocowały efektownym występem i sukcesem naszych uczniów. Młodzi aktorzy zdobyli zaszczytne III miejsce.

Spektakl powstał pod okiem p. Małgorzaty Cholewik i p. Teresy Adamus. W sztuce zagrali uczniowie klas 5 i 6: Tomasz Damek, Julia Giel, Wiktoria Górna, Patrycja Łukosz, Oliwia Moczała, Urszula Pasińska, Karolina Piontek i Remigiusz Pilorz. Aktorom gratulujemy sukcesu!

M. Cholewik

Poniżej link do galerii zdjęć:
https://goo.gl/photos/ypV9VWU9SUTnL3h9A

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole