KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Dziecięcy Festiwal Słowa


Brawo Klara! To już ostatni etap konkursu recytatorskiego dla naszej niesamowitej uczennicy z klasy 4a. W dniach 28-29 maja w Starachowicach odbył się XXVI Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski. Przyjechały dzieci z różnych stron Polski – wszyscy z sukcesami recytatorskimi. Rada Artystyczna w składzie: Dorota Koman- Szmigiero – poetka, krytyk literacki, Karolina Kominek – aktorka, Krzysztof Piątkowski  – aktor, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w kategorii recytacja –  postanowiła, że (…) BRĄZOWE KLUCZE do TAJEMNIC WSZECHŚWIATA otrzymują: ( …) w kategorii klas IV-VI: Julia Telepko z Pyskowic, Milena Koszyczarz z Rybnika, Daria Pudło z Zabrza, Ernest Jarosiński z Radomia, Julia Polaczek z Czechowic-Dziedzic, Klara Kostoń z Jaworza, Maria Gładyś ze Skarżyska-Kamiennej. Nagrody dla laureatów ufundowali: Wojewoda Świętokrzyski, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Prezes Odlewni Polskich S.A.w Starachowicach, Prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Starachowickie Centrum Kultury.

Trzeba przypomnieć, że Klara po raz pierwszy reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słońce,słońce i życie” w marcu b.r. Po zdobyciu I miejsca, znalazła się na podium Rejonowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”, uzyskując II lokatę i możliwość reprezentowania naszego regionu w konkursie ogólnopolskim. A potem wszystko potoczyło się również pomyślnie. Brązowy klucz – III miejsce to nie lada wyczyn. Klara prezentowała wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio” i prozę – fragment książki J.J. Sempe i R. Gościnny „Mikołajek”. Wielkie brawa dla naszej niesamowitej osóbki. Opiekunem Klary była pani Marzena Grygierczyk – polonistka z naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że Klara już myśli o występach w przyszłym roku!!!

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole