KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Warsztaty profilaktyczne


Dnia 19.04.2016r w naszej szkole jak co roku odbyły się warsztaty profilaktyczne dla wszystkich uczniów klas 4-6 prowadzone przez firmę PRO SENS. Tematyka spotkań była zróżnicowana dla każdego poziomu i trwała po dwie godziny lekcyjne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, dopytując, dzieląc się refleksjami.

Klasy czwarte odbyły warsztaty: „Bądź świadomy i odpowiedzialny, bezpieczne postawy i zachowania w kontekście przemocy rówieśniczej”.

Dla klas  piątych przygotowane zostały warsztaty pod tytułem-„Internetowe dylematy. Cyberprzemoc, cyberprzestępczość, netoholizm”.

A klasy szóste tradycyjnie już  poruszały trudny temat odpowiedzialności karnej za czyny popełniane przez nieletnich, przemocy, oraz środków psychoaktywnych w kontekście prawa-„Od niewiedzy do świadomego wyboru”

Dnia 21.04.2016 na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. Dopalacze. Spektakl w sposób bardzo refleksyjny przekazał informacje dotyczące zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy. Po spektaklu uczniowie klasy 6b po wspólnej dyskusji mieli za zadanie wymyślić hasła promujące zdrowy styl życia wolny od dopalaczy i oto kilka z tych haseł:

  • Powiedz NIE dopalaczom
  • Dopalacze-Twój bilet na cmentarz
  • Dopalacze to zjeżdżalnia do piachu
  • Naucz się mówić NIE
  • Nie giń na własne życzenie

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole