KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Królowa polonistyki


31 marca w Auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się  uroczyste spotkanie z kurator Urszulą Bauer. Zaproszenie otrzymali laureaci konkursów przedmiotowych i dyrektorzy szkół z terenu delegatur w Bielsku-Białej, Częstochowie, Rybniku, Gliwicach, Sosnowcu oraz wydziału nadzoru pedagogicznego.

Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Ewa Cholewik oraz Dagmara Pietras, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, która znalazła się w ścisłym gronie 91 najlepszych uczniów, wyłonionych z ogólnej liczby 7 347 szóstoklasistów (warto wspomnieć, że w Bielsku-Białej były trzy takie osoby, a w Katowicach osiem). Dagmara, zgodnie z regulaminem, otrzymuje ocenę celującą z języka polskiego na koniec roku szkolnego oraz maksymalną ilość punktów z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty.

Miałem przyjemność przygotowywać Dagmarę do konkursu. Jest inteligentną i pracowitą, a przy tym niezwykle skromną osobą. Wróżę jej wielką przyszłość, może w Parlamencie Europejskim?

Śląski kurator oświaty wręczyła uczniom zaświadczenia i nagrody książkowe. Składając gratulacje dyrektorom szkół, pani kurator przekazała także podziękowania dla nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursów przedmiotowych. – Dobry nauczyciel to nie ten, który posiada największą wiedzę, tylko ten, który potrafi zainspirować ucznia do ciągłych poszukiwań, zafascynować przedmiotem, dziedziną, problemem – podkreśliła w czasie uroczystości Urszula Bauer, życząc uczniom, aby na swojej drodze spotykali takich właśnie przewodników. Nauczycielom życzę natomiast, aby od uczniów otrzymywali energię , która zachęca do wysiłku – dodała kurator. Listy gratulacyjne w imieniu rektora Uniwersytetu Śląskiego wręczył tegorocznym laureatom dr hab. profesor UŚ Mariusz Rzętała.

Polonista Tomasz Zdunek

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole