KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Znaczki uczą, bawią i wychowują.


Od kilku lat w  naszej szkole działa Koło Filatelistyczne. Opiekunem koła jest p. M .Hawełek.

Na spotkania z młodymi filatelistami przyjeżdża z Czernichowa pan Józef Pszczółka – członekZarządu Beskidzkiego Okręgu Polskiego Koła Filatelistów, opiekun grupy młodzieżowej, który o znaczkach i poczcie wie wszystko. Ciekawie opowiada o historii poczty i usługach pocztowych od czasów dyliżansów po dzień dzisiejszy. Zna się na znaczkach i kartach pocztowych jak nikt i potrafi o nich barwnie opowiadać. Przywozi nam także nowe kolekcje znaczków i kart pocztowych.

W dniu 2.04.2016 przedstawiciele naszego, szkolnego Koła Filatelistycznego czyli Marie Mojeścik, Aleksandra Dwojaczny, Daria Raczkowska i Paweł Ficek wyruszyli pod opieką M. Hawełek na 54 Półfinał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznegodo Bystrej. Przed potyczkami konkursowymi odwiedziliśmy jeszcze Muzeum Juliana Fałata, podziwialiśmy jego piękne obrazy . W tym roku konkurs miał tytuł  „ Dolny Śląsk- zapraszamy w Sudety ” . Pytania zawierały nie tylko wiadomości filatelistyczne, ale również ciekawostki o Sudetach. W konkursie wzięli udział miłosnicy znaczków z Jaworza, Czernichowa i Bystrej , Miedzybrodzia Bialskiego i Zarzecza, w III kategoriach wiekowych : najmłodsi czyli klasy III- IV , później  klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz grupa najstarsza czyli gimnazjaliści i licealiści.  Należało się wykazać prawdziwą filatelistyczną  wiedzą np. w którym roku wydano pierwszy na świecie znaczek ? kto i kiedy ustanowił pocztę w Polsce? w jakim mieście znajduje się pomnik Obrońców Poczty Polskiej ?  kto był pierwszym pocztmistrzem w Polsce? ale udało się !!!  W grupie najmłodszej Marie Mojeścik  zajęła pierwsze  miejsce, a Aleksandra Dwojaczny i Daria Raczkowska z tą samą ilością punktów drugie miejsce! W kategorii najstarszej, Paweł Ficek – gimnazjalista, zdobył druga lokatę. Uczestnicy otrzymali piękne klasery, nowe kolekcje znaczków oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy !!! Cieszymy się, że nasza młodzież ma takie zainteresowania i odnosi sukcesy nawet na poziomie powiatu !

M. Hawełek

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole