KONTRAST

CZCIONKA

A+

A-

MAPA STRONY

BIPBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

Spotkanie z entomologiem


W dniu 25 listopada 2014 roku klasy IV i VI  uczestniczyły w wyjątkowej lekcji przyrody.

Spotkały się z p.  Katarzyną Ryglicką,  która przyjechała do nas z Krakowa.

Pani Katarzyna jest entomologiem czyli zajmuje się owadami, najliczniejszą grupą zwierząt na świecie. Na spotkanie z naszymi uczniami przywiozła piękne, kolorowe okazy motyli z całego świata i bardzo ciekawie o nich opowiadała. Szczególnie o procesie ich rozmnażania. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda żywa larwa motyla i kokon w którym zachodzi jej  przeobrażenie. Prezentowała też okazy żuków i karaczanów. Każdy uczeń mógł  obejrzeć żywe  owady takie jak modliszka,  szarańcza. Nasz gość zachęcał do bliższego poznania tych ciekawych zwierząt, wśród których ciągle odkrywane są nowe gatunki. Może to właśnie będzie nowa, ciekawa pasja naszych uczniów ? Przyszli entomolodzy zapraszamy do pracy !!!

M. Hawełek

 

Kalendarz Wydarzeń

>

<

Październik

Brak wydarzeń!


Programy i projekty
realizowane w szkole