Akcja „Zbieramy-pomagamy”

ZBIERAMY – POMAGAMY !

W roku szkolnym 2018/2019 chcemy nadal zbierać zakrętki i pomagać chorym dzieciom. Cieszymy się, bo w ubiegłym roku udało nam się zebrać aż 56 worków zakrętek. Zachęcamy wszystkich do  dalszego udziału w całorocznej akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz p. Mirosławę Hawełek .  Zbieramy niepotrzebne, plastikowe zakrętki dla chorej Marysi Heller ze Skoczowa. Kilka słów o Marysi. Urodziła się  20 lipca 2017. Już badania prenatalne wykazały , że  ma przepuklinę oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowo-krzyżowym i znaczne wodogłowie. Zaraz po przyjściu na świat, w trzeciej dobie przeżyła pierwszą operację, w trzecim tygodniu kolejną – wszczepienie zastawki . Przez pierwsze dwa miesiące musiała wspomagać się tlenem, była karmiona wyłącznie sondą. Obecnie samodzielnie oddycha i  je, ale musi  być cewnikowana co trzy godziny. Wymaga całodobowej opieki. Jest pod opieką wielu dziecięcych specjalistów : neurologa, urologa, ortopedy, okulisty, kardiologa, chirurga, nefrologa, fizjoterapeuty i neurologopedy. Co miesiąc musi mieć wykonane usg brzuszka i głowy.  Rehabilitacja dziewczynki jest bardzo kosztowana, ale przynosi efekty. Jest szansa , że dzięki intensywnej rehabilitacji będzie mogła chodzić … . Opieka nad Marysią wymaga wiele pracy, cierpliwości, miłości, oddania. Jest też bardzo droga . Warto zbierać zakrętki, bo pieniądze z  ich sprzedaży pomagają  w zakupie potrzebnych leków, opłaceniu rehabilitacji, a w naszych koszach , a czasem przy drodze czy w piecu ląduje mniej śmieci.

Chcemy pomóc Marysi jej rodzicom, wiec zbieramy plastikowe zakrętki z pustych, niepotrzebnych opakowań po napojach, środkach czystości, kosmetykach, żywności, lekach. Niech nie wędrują do kosza, ani na wysypiska śmieci, ani do domowych pieców. Zakrętki wszystkich kolorów i rozmiarów wrzucamy do przygotowanego przy wejściu do szkoły pojemnika. Wszystkie zebrane zakrętki są przeznaczone do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze przekazywane na leczenie chorej dziewczynki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i prosimy o dalsze wspieranie naszej akcji! ZBIERAMY – POMAGAMY !!!

M.Hawełek