Kontakt-ico

(33) 817 22 24

facebook youtube

SUKCESY SPORTOWE

Sportowe sukcesy poprzedzone są wieloma treningami. Oprócz treningów odbywały się także szkolne zawody lekkoatletyczne. Były to eliminacje do Powiatowych Igrzysk sportowych 22.09.2021 (Festiwal sztafet 4 x 100m + sztafeta szwedzka) oraz 24.09.2021 (Sztafetowe Biegi Przełajowe 6 x 1000 m chłopcy, 6 x 800 m dziewczyny). No i dokonało się! Rozbiliśmy bank na Festiwalu Sztafet!!! W Zabrzegu odbyły się POWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE. Szkoły rywalizowały w konkurencjach sztafet szwedzkich i sztafet 4x100m. Wszystkie nasze drużyny startowały wyśmienicie. Trzy razy na najwyższym podium stawały zespoły startujące w konkurencji sztafet szwedzkich. Ekipy biorące udział w rywalizacji sztafet 4×100 wywalczyły w sumie trzy komplety medali brązowych. Zatem na osiem konkurencji zdobyliśmy 6 kompletów medali!!! Kolejny SUKCES odtrąbiony został w Rudzicy. W sztafetowych biegach przełajowych nasi sportowcy nie mieli sobie równych. Na 4 Biegi, wygrali 3, a w jednym zajęli drugie miejsce! A dokładniej:

-Drużyna starszych Dziewczyn – 1 MIEJSCE

-Drużyna starszych Chłopców – 1 MIEJSCE

-Drużyna młodszych Dziewczyn – 2 MIEJSCE

-Drużyna młodszych Chłopców – 1 MIEJSCE

BRAWO!!!

Następnie, ponownie w Zabrzegu odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe – finał zawodów powiatowych. Nasze drużyny:

-młodsi chłopcy – zajęli 2 MIEJSCE

-starsze dziewczęta – zajęły 1 MIEJSCE

-starsi chłopcy – zajęli 1 MIEJSCE

Wszystkie drużyny tym samym awansowały do zawodów rejonowych!

Kolejne zawody w Zabrzegu Rejonowe biegi sztafetowe:

-Dziewczyny Starsze wywalczyły 1 MIEJSCE i AWANS na FINAŁY WOJEWÓDZKIE do Konopisk pod Częstochową

-Starsi Chłopcy zajęli 2 MIEJSCE

-Młodsi Chłopcy zajęli 4 MIEJSCE

W zawodach wojewódzkich w biegach nasze Dziewczyny uplasowały się w pierwszej dziesiątce w województwie! Na 1258 szkół podstawowych zajęły wysokie 9 miejsce! Dziękujemy, GRATULUJEMY!!! I już trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

W Rudzicy i w Międzyrzeczu odbył turniej piłki nożnej o Mistrzostwo Gmin Jaworze-Jasienica. Nasze obie drużyny (młodsza i starsza) nie przegrały żadnego meczu i w ostatecznej klasyfikacji zajęły 3 miejsca. GRATULUJEMY!!!

Drużyna szachistów z naszej szkoły zdominowała finał powiatowy drużynowych zawodów międzyszkolnych w szachach, rozegranych dzisiaj w Ligocie. PIERWSZE MIEJSCE wywalczyliśmy w składzie: