Witaj WIOSNO!

Wiosna została przywołana i oficjalnie przywitana! W naszej szkole tradycyjnie, jak co roku z tej okazji, odbył się Wiosenny Festiwal Piosenki.

Zanim jednak na scenę wkroczyli artyści, powód do dumy mieli utytułowani Mistrzowie Czytania. Poloniści wraz z Panią Dyrektor wręczyli dyplomy i nagrody, a wszyscy zgromadzeni z uznaniem bili brawo.

Jednak niecierpliwie oczekiwali na rozpoczęcie święta śpiewu i tańca, aby wreszcie pożegnać jedną, a przywitać kolejną porę roku. Najpierw z Zimą rozprawiały się klasy młodsze, które 20 marca szukały Wiosny podczas wędrówek po lądach, morzach, oceanach, a nawet w głębinach. Pierwszaczki zapraszały do wędrówek po swoim Świecie i w rytmie reggae zachęcały do podróży całą Rodzinkę. Wraz z drugoklasistami poznaliśmy Ciocię i Wujaszka w samolocie. Pod opieką pilota i przemiłych stewardess i stewardów bezpiecznie odbyliśmy lot na wyspy. Tam szybciutko przesiedliśmy się na statek. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że był to statek pełen piratów. Po odśpiewaniu „Pirackiego rocka” wszyscy otrzymaliśmy „Order Uśmiechu” i spokojnie wyruszyliśmy w dalszą podróż, tym razem na Dziki Zachód. Tam też niestety nie odnaleźliśmy Wiosny i znowu czekało na nas nie lada zadanie. Musieliśmy policzyć mak, dobrze, że Mama powiedziała jak. Teleportowaliśmy się do Europy, gdzie wraz z sokołami ominęliśmy góry, lasy, pola, doły i w magiczny sposób przenieśliśmy się na dno oceanu, wprost do „Szafy z koralowej rafy”. Nasza podróż zakończyła się w szkole, ale skutecznie przepędziliśmy Zimę i ułatwiliśmy zadanie klasom starszym, które 21 marca przywitały Wiosnę śpiewem, tańcem i żartem. Rozpoczęły wręcz idealnie, a potem poznaliśmy historię pewnego „Kamienia z napisem LOVE”. Przekonaliśmy się, że nad rzeczką, opodal krzaczka naprawdę mieszka pewna Kaczka, ale również Bolek i Lolek, Tytus, Romek i Atomek, Dzieci z Bullerbyn, Tomek na tropach Yeti , Król Maciuś I, Asterix i Obelix, Załoga G, McGywer i Pipi. A wszystkie te postaci pochodziły z filmów „Dozwolonych do lat 18”. Następnie wzięliśmy udział w Familiadzie, którą wygrała pani Bożena Nowak, a czek z wygraną w wysokości 1000000zł laureatka przekazała na ręce Pani Dyrektor Marii Kuś.

Kolejnym punktem podróży były kolorowe Hawaje, gdzie wreszcie znaleziona została WIOSNA. Wygodnie zasiadła w Passacie, który zrobił we wsi szum i w asyście została dotransportowana do Jaworza. Przywitana fontanną szeleszczących banknotów udała się do pobliskiego sklepu po Świeżaki! Ukochała sobie rozśpiewaną i roztańczoną Jedynkę i mamy nadzieję, że na dobre się u nas zadomowi, Zatem WITAJ WIOSNO!!!

Zespół Promocji Szkoły

Więcej zdjęć można znaleźć w zakładce Wydarzenia – Galeria