Zimowisko 2017 zakończone..

W tym roku na zimowisku przebywało ponad stu uczniów z naszej szkoły.Pod czujnym okiem opiekunów – nauczycieli naszej szkoły – dzieci mogły doświadczyć wielu wrażeń. Zajęcia były zróżnicowane od sportowych, plastycznych, przyrodniczych, kulinarnych po teatralne.Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu – zjazdy na Goruszce, lepienie bałwana – legomanii, gier planszowych tudzież zajęć rekreacyjnych.Wszyscy doskonale się bawili.W pierwszym tygodniu uczestnicy z uwagą obejrzeli nowy film  pt.”Sing” w kinie Helios,natomiast w drugim tygodniu odwiedziliśmy kręgielnię i Park Zabaw „Jupi, jupi jaj” dla dzieci w Bielsku-Białej. Niesamowitych wrażeń dostarczył wszystkim aktor Teatru Banialuka Władysław Aniszewski w przedstawieniu pt.”Felek” – opowieści o tolerancji, przyjaźni i pozytywnym myśleniu. Ciekawym doświadczeniem okazały się warsztaty naukowe z Unikids – dzieci tworzyły pachnące sole i produkowały sztuczny śnieg, a także pamietając o dawnych zabawkach – malowały drewniane koniki i ptaszki wspólnie z pracownikami Muzeum Zabawkarstwa w Stryszawie.Wszystkie wykonane przez siebie przedmioty dzieci zabierały do domu,aby pokazać rodzicom i opiekunom.Na koniec każdego tygodnia odbył się Zimowiskowy Turniej Gier i Zabaw dla wszystkich uczestników oraz Turniej Tenisa Stołowego. W nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Zimowisko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Mali Jaworzanie jeszcze długo będą pamiętać wspólnie spędzony czas. Organizatorzy, opróćz atrakcji – zapewnili uczestnikom wykwalifikowaną kadrę, dwudaniowy obiad z kompotem i herbatkę na drugie śniadanie oraz wiele uśmiechów i cierpliwości.Zimowy wypoczynek dla dzieci zorganizowała Dyrekcja SP przy współudziale i ogromnemu dofinansowaniu przez  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzu. Do zobaczenia znów za rok!

U. Marczak, M. Grygierczyk – kierowniczki zimowiska.